Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
9,5 Výborné 9 recenzí

Litva, Lotyšsko, Estonsko

VILNIUS • TRAKAI • KLAIPEDA • KURSKÁ KOSA • SIAULIAI • RIGA • OSTROV MUHU • OSTROV SAAREMAA • PARK LAHEMAA • KÄSMU • TALLINN

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 4% ze základní ceny do 28.2.2018, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2018 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2018 a po 1.9.2018. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5500
6x večeře Na osobu / Na zájezd 3000
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín snídaně
16.08.2018- 23.08.2018 25 990,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy a Vídně (za příplatek transfer z Brna) do Vilniusu, po příletu transfer do hotelu, ubytování. Dle časových možností a letového řádu večerní procházka městem.

2. den

Dopoledne budeme poznávat město Vilnius, jehož historické centrum je vyhlášeno památkou UNESCO.
Projdeme se uličkami převážně barokního starého města, které můžeme pozorovat i z Gedmiminova vrchu se starým hradem. Centrem města je Katedrální náměstí s klasicistní bílou katedrálou, věží a sochami litevských knížat. Město má i mnoho kostelů, mezi nimiž je skvostem cihlový kostel sv. Anny. Odpoledne odjedeme na výlet do bývalého hlavního litevského města Trakai, vystavěného v malebné oblasti jezer a ostrovů. Toto místo je vyhledáváno turisty zejména kvůli pohádkovému cihlovému vodnímu hradu, který se tyčí na ostrově obklopeném několika jezery. Po procházce a návštěvě hradu návrat na ubytování ve Vilniusu. Možnost večerní procházky městem.

3. den:

Ráno odjedeme do města Klaipeda na pobřeží Litvy, odkud se trajektem přesuneme na písečný poloostrov Kurská kosa v jihovýchodním cípu Baltského moře, zařazený do seznamu UNESCO. Projížďka litevskou částí poloostrova a procházka touto přírodní atrakcí tvořenou zejména vysokými písečnými dunami, často porostlými lesy. K večeru návrat do Klaipedy na ubytování. Možnost večerní procházky městem.

4. den:

Ráno odjezd z Kalipedy k městu Šiauliai, kde navštívíme jednu z nejvyhledávanějších zajímavostí Litvy, Křížový vrch. Ohromí nás tisíce křížů různých tvarů a velikostí. Okolo poledne přejezd do hlavního města Lotyšska Rigy, bývalého hanzovního města s výraznou secesní architekturou. Projdeme se Starým městem (UNESCO) s románskou monumentální katedrálou, rižským zámkem, který je dnes sídlem prezidenta, nádherně zdobeným domem Černohlavců i řadou dalších historických budov. K večeru ubytování v hotelu v Rize. Možnost večerní procházky městem.

5. den:

Ráno odjezd k západnímu pobřeží Estonska, kde navštívíme největší západoestonské souostroví. Trajektem přejedeme na ostrov Muhu, kde se zastavíme v památkově chráněné vesnici Koguva. Zdejší několik staletí staré domy pochází ještě z období švédské nadvlády a jsou užívány dodnes. Zachovaly se zde i tři větrné mlýny, které ale uvidíme i na mnoha dalších místech souostroví. Naším hlavním cílem bude největší estonský ostrov Saaremaa který je často nazýván ostrovem chleba, piva a větrných mlýnů, které budeme obdivovat především u kopce větrných mlýnů Angla. Čeká nás i prohlídka asi 100 m širokého kráteru po meteoritu u Kaali, který patří k největším evropským kráterům. K večeru navštívíme starobylé hlavní město Kuressaare, kde můžeme obdivovat středověký biskupský hrad, který patří k největším v Pobaltí i krásné pobřežní scenérie tohoto lázeňského městečka. Ubytování na ostrově Saaremaa v Kuressaare v lázeňském hotelu u pláže.

6. den:

Ráno odjezd na trajekt zpět na pevninu a přejezd do hlavního města Estonska. Okružní jízda po Tallinu, jednom z nejmalebnějších měst Evropy, jehož staré město je zapsané do seznamu památek UNESCO – Horní město s hradem Toompea, kde sídlí estonský parlament i vláda, katedrála Alexandra Něvského, krásné vyhlídky na staré město. Budeme pokračovat do Dolního města s gotickou radnicí ze 14. stol. a řadou hanzovních a kupeckých domů. Večer ubytování v hotelu v Tallinnu a možnost večerní procházky městem.

7. den:

Po snídani odjezd na pobřeží finského zálivu do estonského národního parku Lahemaa s typickou pobřežní krajinou severního Estonska. Park je proslaven nejen nádhernou přírodou s lesy, zátokami a poloostrovy vybíhajícími hluboko do moře, ale i historickými budovami a rybářskými vesničkami. Návštěva typického šlechtického sídla Palmsee Manor a za hezkého počasí i procházka zdejší divokou krajinou. Zastávka v pobřežní vesnice Käsmu s bohatou námořní historií, díky které je nazýváno vesnicí kapitánů. Možnost procházky podél pobřeží k bludným kamenům nebo návštěvy Mořského muzea. Odpoledne návrat do Tallinnu a návštěva barokního paláce Kadriorg s překrásnými květinovými zahradami. který nechal na začátku 18. století postavit ruský car Petr Veliký pro svou ženu Kateřinu I. Večer návrat do hotelu v Tallinnu, možnost večerní procházky .

8. den:

Dopoledne transfer na letiště a odlet do Prahy a do Vídně (za příplatek transfer do Brna).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu tam do Vilniusu a zpět z Tallinnu
• letištní taxy a odbavení zavazadla
• dopravu autobusem v Pobaltí dle programu
• trajekt na Kurskou kosu a zpět
• trajekt na ostrov Muhu a zpět
• 7x ubytování ve 3* hotelu
• 7x snídaně
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5.500 Kč
• 6× večeře 3.000 Kč
• transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč

Ohlasy zákazníků

mail doručen 25.8.2017:


Vážení,

včera dopoledne jsme se vrátily z velmi vydařeného zájezdu do Pobaltí. Jistě jste zvyklí na pochvalné emaily k zájezdům, které průvodcuje paní Iva Pelcová. Nezbývá nám než se přidat. Její znalosti, organizační schopnosti a přístup k účastníkům nemají chybu. Velmi hezky k tomu přispívá i její krásná čeština – to je pohlazení na duši.

Líbilo se nám uspořádání programu - střídání prohlídek měst s přírodními zajímavostmi. Všechny hotely, včetně snídaní a večeří byly na vysoké úrovni. Ke spokojenosti přispěl i velmi příjemný místní pan řidič. Když se k výše uvedenému připočte i štěstí na počasí, tak se nedá najít žádná chybička.

Děkujeme za hezký strávený týden v neprávem opomíjených zemích a vyřiďte prosím ještě jednou poděkování a pozdrav paní Ivě.

Přejeme vaší společnosti hodně spokojených zákazníků a věříme, že se i my ještě někdy s vaší cestovkou vydáme za poznáváním.

Vlasta Pommerová a Květa Horská

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 9,1 Strava 9,4 Delegát 10 Doprava 9,6

Romana Komínková - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)
Hodnoceno: 16.09.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Byli jsme s manželem velice se zájezdem spokojeni. Paní delegátka byla velmi příjemná, díky ní jsme získali řadu poznatků a informací. Doufáme, že s Vaší cestovní kanceláří zase někam vyrazíme.

Marie Rejžková - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)
Hodnoceno: 03.09.2017

Hotel 8 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Se zájezdem jsme byli velmi spokojeni. Byl výborně koncipován, podařilo se nám navštívit všechna místa dle programu. O skvělé zážitky se velkou měrou zasloužila průvodkyně paní Iva Pelcová, a to svým organizačním talentem, znalostmi a velkou vstřícností.

Moc děkujeme !

Marie a Milan Rejžkovi

Eva Moravcová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)
Hodnoceno: 01.09.2017

Hotel 9 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Zájezd byl velmi úspěšný a zajímavý, líbil se nám a jsme spokojeni. Paní průvodkyně Iva Pelcová byla milá a podávala velmi vyčerpávající informace po celou poznávací cestu po Litvě, Lotyšsku i Estonsku, i pan řidič autobusu byl ochotný a všude
na nás čekal přesně ve smluvený čas. Hodnotíme výborně. Moravcovi

Stanislav Petřík - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)
Hodnoceno: 29.08.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Byli jsme velmi spokojeni , krásné zážitky i spůběhem celého zájezdu, velmi děkujeme paní delegátce příjemná, spolehlivá a ochotná .Petříkovi

Ludmila Vránová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)
Hodnoceno: 29.08.2017

Hotel 8 Strava 9 Delegát 10 Doprava 8

Velmi kladně hodnotím průvodkyni, vzdělaná, znalá, po všech stránkách profesionální!!

Irena Buchtová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (18.08.2016 - 25.08.2016)
Hodnoceno: 26.09.2016

Hotel 10 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Zájezd považujeme (spolu s manželkou) za zdařilý. Velmi oceňujeme práci průvodkyně, která si vedla skvěle jak při vyřizování organizačních záležitostí, tak i jako průvodkyně. Prosíme, abyste jí naším jménem poděkovali. Líbilo se nám, že CK zavedla v busu zasedací pořádek, takže se nikdo nemusel hádat či "prát" o místo. Na příznivém hodnocení zájezdu se také podepsala skutečnost, že jsme měli pěkné počasí. Děkujeme CK, že takové zájezdy pořádá.

Libor a Irena Buchtovi

Irena Buchtová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (18.08.2016 - 25.08.2016)
Hodnoceno: 25.09.2016

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Spokojenost.

Naděžda Šídová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (18.08.2016 - 25.08.2016)
Hodnoceno: 25.09.2016

Hotel 9 Strava 8 Delegát 10 Doprava 8

Helena Sokolová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (18.08.2016 - 25.08.2016)
Hodnoceno: 23.09.2016

Hotel 8 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Byli jsme velice spokojeni. Program zájezdu, jeho zajištění i průběh byly velice dobré.
Pan průvodkyně perfektní.

Děkujeme a rádi s Vámi pojedeme i příště.

H.Sokolová, J.Kořínek

Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení

Video

Petrohrad

Pobaltí, Petrohrad a Finsko - autobusem

autokarem
snídaně
od 18 890,-
Petrohrad - Izákův chrám

Petrohrad, letecký poznávací zájezd

Praha, Vídeň letecky
snídaně polopenze
Last minute
od 23 990,-