Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
9,6 Výborné 15 recenzí

Litva, Lotyšsko, Estonsko

VILNIUS • TRAKAI • KLAIPEDA • KURSKÁ KOSA • SIAULIAI • RIGA • OSTROV MUHU • OSTROV SAAREMAA • PARK LAHEMAA • KÄSMU • TALLINN

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup jsou 4% ze základní ceny do 28.2.2019, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2019 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2019 a po 1.9.2019. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5500
6x večeře Na osobu / Na zájezd 3000
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín snídaně
15.08.2019 - 22.08.2019 25 990,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy a Vídně (za příplatek transfer z Brna) do Vilniusu, po příletu transfer do hotelu, ubytování. Dle časových možností a letového řádu večerní procházka městem.

2. den

Dopoledne budeme poznávat město Vilnius, jehož historické centrum je vyhlášeno památkou UNESCO. Projdeme se uličkami převážně barokního starého města, které můžeme pozorovat i z Gedmiminova vrchu se starým hradem. Centrem města je Katedrální náměstí s klasicistní bílou katedrálou, věží a sochami litevských knížat. Město má i mnoho kostelů, mezi nimiž je skvostem cihlový kostel sv. Anny. Odpoledne odjedeme na výlet do bývalého hlavního litevského města Trakai, vystavěného v malebné oblasti jezer a ostrovů. Toto místo je vyhledáváno turisty zejména kvůli pohádkovému cihlovému vodnímu hradu, který se tyčí na ostrově obklopeném několika jezery. Po procházce a návštěvě hradu návrat na ubytování ve Vilniusu. Možnost večerní procházky městem.

3. den:

Ráno odjedeme do města Klaipeda na pobřeží Litvy, odkud se trajektem přesuneme na písečný poloostrov Kurská kosa v jihovýchodním cípu Baltského moře, zařazený do seznamu UNESCO. Projížďka litevskou částí poloostrova a procházka touto přírodní atrakcí tvořenou zejména vysokými písečnými dunami, často porostlými lesy. K večeru návrat do Klaipedy na ubytování. Možnost večerní procházky městem.

4. den:

Ráno odjezd z Kalipedy k městu Šiauliai, kde navštívíme jednu z nejvyhledávanějších zajímavostí Litvy, Křížový vrch. Ohromí nás tisíce křížů různých tvarů a velikostí. Okolo poledne přejezd do hlavního města Lotyšska Rigy, bývalého hanzovního města s výraznou secesní architekturou. Projdeme se Starým městem (UNESCO) s románskou monumentální katedrálou, rižským zámkem, který je dnes sídlem prezidenta, nádherně zdobeným domem Černohlavců i řadou dalších historických budov. K večeru ubytování v hotelu v Rize. Možnost večerní procházky městem.

5. den:

Ráno odjezd k západnímu pobřeží Estonska, kde navštívíme největší západoestonské souostroví. Trajektem přejedeme na ostrov Muhu, kde se zastavíme v památkově chráněné vesnici Koguva. Zdejší několik staletí staré domy pochází ještě z období švédské nadvlády a jsou užívány dodnes. Zachovaly se zde i tři větrné mlýny, které ale uvidíme i na mnoha dalších místech souostroví. Naším hlavním cílem bude největší estonský ostrov Saaremaa který je často nazýván ostrovem chleba, piva a větrných mlýnů, které budeme obdivovat především u kopce větrných mlýnů Angla. Čeká nás i prohlídka asi 100 m širokého kráteru po meteoritu u Kaali, který patří k největším evropským kráterům. K večeru navštívíme starobylé hlavní město Kuressaare, kde můžeme obdivovat středověký biskupský hrad, který patří k největším v Pobaltí i krásné pobřežní scenérie tohoto lázeňského městečka. Ubytování na ostrově Saaremaa v Kuressaare v lázeňském hotelu u pláže.

6. den:

Ráno odjezd na trajekt zpět na pevninu a přejezd do hlavního města Estonska. Prohlídka Tallinu, jednoho z nejmalebnějších měst Evropy, jehož staré město je zapsané do seznamu památek UNESCO – Horní město s hradem Toompea, kde sídlí estonský parlament i vláda, katedrála Alexandra Něvského, krásné vyhlídky na staré město. Budeme pokračovat do Dolního města s gotickou radnicí ze 14. stol. a řadou hanzovních a kupeckých domů. Večer ubytování v hotelu v Tallinnu a možnost večerní procházky městem.

7. den:

Po snídani odjezd na pobřeží finského zálivu do estonského národního parku Lahemaa s typickou pobřežní krajinou severního Estonska. Park je proslaven nejen nádhernou přírodou s lesy, zátokami a poloostrovy vybíhajícími hluboko do moře, ale i historickými budovami a rybářskými vesničkami. Návštěva typického šlechtického sídla Palmsee Manor a za hezkého počasí i procházka zdejší divokou krajinou. Zastávka v pobřežní vesnice Käsmu s bohatou námořní historií, díky které je nazýváno vesnicí kapitánů. Možnost procházky podél pobřeží k bludným kamenům nebo návštěvy Mořského muzea. Odpoledne návrat do Tallinnu a návštěva barokního paláce Kadriorg s překrásnými květinovými zahradami. který nechal na začátku 18. století postavit ruský car Petr Veliký pro svou ženu Kateřinu I. Večer návrat do hotelu v Tallinnu, možnost večerní procházky .

8. den:

Dopoledne transfer na letiště a odlet do Prahy a do Vídně (za příplatek transfer do Brna).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu tam do Vilniusu a zpět z Tallinnu
• letištní taxy a odbavení zavazadla
• dopravu autobusem v Pobaltí dle programu
• trajekt na Kurskou kosu a zpět
• trajekt na ostrov Muhu a zpět
• 7x ubytování ve 3* hotelu
• 7x snídaně
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5.500 Kč
• 6× večeře 3.000 Kč
• transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 40 €.

Doprava

Doprava do Pobaltí je zajištěna leteckou společností LOT

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha - Varšava 7:15 – 8:35, Varšava - Vilnius 10:50 - 13:00

Tallin - Varšava 14:45 - 15:25, Varšava - Praha 17:50 - 19:15


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.


(Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm)

Ohlasy zákazníků

mail doručen 4.7.2018:

Dobrý den,

zúčastnila jsem zájezdu do Pobaltí ve dnech 16. - 23.6.2018 s vaší průvodkyní paní Ivou Pelcovou.
Dříve jsem se k vyjádření své naprosté spokojenost nedostala, tak alespoň teď.
Paní Pelcová mě naprosto fascinovala svými hlubokými znalostmi, citem pro to, občas strohé informace krásně odlehčit, ale především tím, že naprosto skvěle formuluje své vyprávění, používá nádhernou češtinu, má cit pro pensum fakt, která člověk ještě může bez úhony vstřebat a ohromující vypravěčský talent.
Zařídila vše, co bylo potřeba a byla vždycky milá a ochotná.
Ještě jednou děkuji za krásný zážitek.

JUDr. Eva Kosíková

mail doručen 25.8.2017:

Vážení,

včera dopoledne jsme se vrátily z velmi vydařeného zájezdu do Pobaltí. Jistě jste zvyklí na pochvalné emaily k zájezdům, které průvodcuje paní Iva Pelcová. Nezbývá nám než se přidat. Její znalosti, organizační schopnosti a přístup k účastníkům nemají chybu. Velmi hezky k tomu přispívá i její krásná čeština – to je pohlazení na duši.

Líbilo se nám uspořádání programu - střídání prohlídek měst s přírodními zajímavostmi. Všechny hotely, včetně snídaní a večeří byly na vysoké úrovni. Ke spokojenosti přispěl i velmi příjemný místní pan řidič. Když se k výše uvedenému připočte i štěstí na počasí, tak se nedá najít žádná chybička.

Děkujeme za hezký strávený týden v neprávem opomíjených zemích a vyřiďte prosím ještě jednou poděkování a pozdrav paní Ivě.

Přejeme vaší společnosti hodně spokojených zákazníků a věříme, že se i my ještě někdy s vaší cestovkou vydáme za poznáváním.

Vlasta Pommerová a Květa Horská

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 9,3 Strava 9,5 Delegát 10 Doprava 9,7

Alena Geröová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (16.06.2018 - 23.06.2018)
Hodnoceno: 17.09.2018

Hotel 9 Strava 9 Delegát 10 Doprava 9

Zájezd jsme objednali jako skupina přátel, kteří spolu poznávají různé kouty světa. Program zájezdu byl velice dobře rozložen - města i příroda. Ubytování v jednotlivých místech, blízko centra, nám umožnilo ještě večerní individuální prohlídky, zejména večerní Vilnius a Tallin nás potěšil (v Rize nás zastihlo trochu nepříznivé počasí). Také ubytování v Kursaare bylo na krásném místě.
Průvodkyně paní Iva Pelcová je zkušená organizátorka, má velké znalosti o tomto regionu a navodila celkově dobrou atmosféru zájezdu. Všechny organizační záležitosti zvládla s přehledem a úsměvem.

Ještě jednou děkuji Dr. Pulkovi - jednateli společnosti -za organizaci našeho zájezdu.

Alena Geröová

Liberec

Kristyna Tumová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (16.06.2018 - 23.06.2018)
Hodnoceno: 14.09.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Zucastnili jsme se vaseho zajezdu a nemuzeme vubec nic vytknout perfektne zorganizovany, mila, znala a obetava pruvodkyne. Ubytovani vyhovovalo proste pekny a jeste s milyma spolucestujicim.

Eva Kosíková - Litva, Lotyšsko, Estonsko (16.06.2018 - 23.06.2018)
Hodnoceno: 14.09.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Se zájezdem jsem byla velmi spokojená, paní průvodkyně byla moc příjemná, řidič, který s námi jezdil, byl ochotný a vstřícný. Ubytování bylo vždy na velmi dobré úrovni. A i počasí se vydařilo :-)

Moc zdravím Kosíková

Eva Vrátná - Litva, Lotyšsko, Estonsko (16.06.2018 - 23.06.2018)
Hodnoceno: 14.09.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Vše v pořádku

Jindřiška Seidlová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (16.06.2018 - 23.06.2018)
Hodnoceno: 13.09.2018

Hotel 9 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Eva Vrátná - Litva, Lotyšsko, Estonsko (16.06.2018 - 23.06.2018)
Hodnoceno: 13.09.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Vždycky je důležitá dobrá parta. A když se k tomu přidá výborná průvodkyně, tak už nic nechybí, ani ty kufry. :)

Romana Komínková - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)
Hodnoceno: 16.09.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Byli jsme s manželem velice se zájezdem spokojeni. Paní delegátka byla velmi příjemná, díky ní jsme získali řadu poznatků a informací. Doufáme, že s Vaší cestovní kanceláří zase někam vyrazíme.

Marie Rejžková - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)
Hodnoceno: 03.09.2017

Hotel 8 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Se zájezdem jsme byli velmi spokojeni. Byl výborně koncipován, podařilo se nám navštívit všechna místa dle programu. O skvělé zážitky se velkou měrou zasloužila průvodkyně paní Iva Pelcová, a to svým organizačním talentem, znalostmi a velkou vstřícností.

Moc děkujeme !

Marie a Milan Rejžkovi

Eva Moravcová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)
Hodnoceno: 01.09.2017

Hotel 9 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Zájezd byl velmi úspěšný a zajímavý, líbil se nám a jsme spokojeni. Paní průvodkyně Iva Pelcová byla milá a podávala velmi vyčerpávající informace po celou poznávací cestu po Litvě, Lotyšsku i Estonsku, i pan řidič autobusu byl ochotný a všude
na nás čekal přesně ve smluvený čas. Hodnotíme výborně. Moravcovi

Stanislav Petřík - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)
Hodnoceno: 29.08.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Byli jsme velmi spokojeni , krásné zážitky i spůběhem celého zájezdu, velmi děkujeme paní delegátce příjemná, spolehlivá a ochotná .Petříkovi

Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení

Video

Východní Polsko a Litva

Po stopách Polsko-litevského knížectví

autokarem
snídaně polopenze
od 10 790,-
Petrohrad - Izákův chrám

Petrohrad, letecký poznávací zájezd

Praha letecky
snídaně polopenze
od 24 990,-